Czym jest masaż balijski?

Masaż balijski – jeden z rodzajów  masaży orientalnych. Łączy w sobie wiele technik masażu: jak akupresurę i refleksologię. To zabieg pielęgnacyjny zainspirowany klasyczną hinduską medycyną oraz starożytnymi metodami leczenia i masażu z Chin. Masaż ten łączy w sobie wiele technik zaczerpniętych z masażu punktowego i leczenia akupresurą i klasycznej techniki masażu.
Aby wzmocnić relaksację ciała i umysłu stosuje się aromaterapię, która w połączeniu z technikami masażu skłania do pełnego rozluźnienia ciała i redukcji poziomu stresu. Masaż balijski  zaczyna się od akupresury a następnie przechodzi się do masażu aromatycznymi olejkami. W trakcie masażu stosuje się na ogół ruchy symetrycznie na obu stronach ciała. Połączenie technik sprawia, że masaż balijski nie tylko koi nerwy ale odpręża umysł, zmniejsza bóle mięśni i relaksuje ciało. 

 

Kto powinien skorzystać z masażu balijskiego?

Masaż balijski doskonale sprawdzi się u osób przemęczonych i narażonych na stres. Stosuje się go również pomocniczo przy bólach głowy (również migrenowych), zaburzeniach snu oraz przy depresji. Szczególnie polecany dla osób, które szukają zabiegów pielęgnacyjnego i relaksacyjnego jednocześnie. Szczególnie polecany osobom pracującym dużo w pozycji siedzącej i narażonych na stres w pracy.

 

Korzyści z masażu balijskiego 

Masaż balijski to masaż tkanek głębokich. Dzięki zabiegowi u pacjenta zachodzi szereg pozytywnych zmian, w tym między innymi:

  • rozluźnienie napiętych mięśni,
  • zachodzi poprawa samopoczucia,
  • polepsza się jakości snu,
  • redukcja bólów pleców (szczególnie tych od pracy siedzącej),
  • likwidacja lub zmniejszenie częstotliwości bólów migrenowych,
  • zwiększenie ruchomości stawów,
  • zmniejsza cellulit,
  • pobudza do pracy układ krwionośny i limfatyczny.

Jak przygotować się do masażu balijskiego?

 

Przed masażem najlepiej nie spożywać obfitych posiłków i tłustych. Nie trzeba zabierać ze sobą żadnych specjalnych rzeczy na przebranie. Klient otrzymuje od salonu bieliznę jednorazową. Dobrze jest też odpowiednio wyciszyć się przed samym masażem aby w pełni skorzystać z jego dobrodziejstw. Zalecamy wyłączenie  i nie korzystanie z telefonów przed zabiegiem.

Przebieg zabiegu masażu balijskiego

Klient przebiera się w jednorazową bieliznę i kładzie się na specjalnie przygotowanym łóżku do masażu, które pozwala na przyjęcie wygodnej pozycji i zapewnia jednocześnie dostępność dla masażystki do ciała pacjenta. Masaż składa się z kilku kombinacji technik, takich jak ściskanie, rozciąganie, gładzenie mięśni.
W trakcie masażu stosowane są wysokiej jakości olejki wykorzystywane do masażu. Ich cechą wyróżniającą jest to, że bardzo szybko się wchłaniają i mają typowe działanie pielęgnacyjne, więc warto pozostawić je na skórze przez dłuższy czas. Masaż zawsze zaczyna się od stóp, a kończy na twarzy i głowie pacjenta.