Jak dbać o skórę po masażach?

Według naszego słownika języka polskiego masaż to zabieg leczniczy polegający na rozcieraniu, ugniataniu ciała. W praktyce na masaż nie zawsze decydujemy się dosłownie w celu leczenia, poprawy naszego zdrowia, ale też dla polepszenia własnego samopoczucia. Stawiamy na relaks, rozluźnienie i przyjemne odczucia, przy czym to wszystko może wiązać się również z dbałością o nasze ciało od wewnątrz i od zewnątrz, w tym z dbałością o skórę.

Różne rodzaje masażu, różne wskazania i potrzeby

Jak już zasugerowaliśmy we wstępie, wskazań i potrzeb do masażu jest mnóstwo, dlatego też specjaliści i miłośnicy opracowują różnego rodzaju masaże, które są najlepiej dopasowane do oczekiwań. Mamy też wśród nich tzw. klasyki, jak nasz klasyczny masaż tajski, który doskonale rozciąga i uelastycznia mięśnie, stawy i skórę. Podobnie działa na przykład masaż tajski dla seniorów, przy czym tutaj możemy mówić dodatkowo o niwelowaniu bóli reumatycznych, poprawie pamięci, koncentracji. Przy tym każdy rodzaj masażu z założenia poprawia samopoczucie, ale w swój konkretny sposób. Jak to się ma do dbałości o skórę? O tym w dalszej części wpisu.

Masaż tajski zapewniający głębokie nawilżenie skóry

Jeżeli decydujemy się na masaż dla relaksu i odprężenia, a przy okazji chcemy wyjątkowo zadbać o swoją skórę, warto wybrać relaksacyjno-regenerujący masaż tajski z wykorzystaniem olejku kokosowego. To bomba relaksacyjna i pielęgnacyjna. Olejek kokosowy aplikowany od zewnątrz nawilża i pielęgnuje skórę, a przy tym pobudza nasze ciało do produkcji endorfin, hormonów szczęścia. Piszemy o aplikacji od zewnątrz nie przypadkiem – chcemy bowiem podkreślić, że olejek kokosowy to produkt o dużej zawartości witamin i minerałów, który wykorzystywany jest również w kuchni. Masaż tajski olejkiem kokosowym to samo zdrowie. Po masażu ciepłym olejkiem kokosowym nie musimy brać prysznica, a wręcz przeciwnie: warto pozostawić olejek na skórze przez kilka godzin, by wzmocnić jego działanie. A jeśli zdecydujemy się na masaż innego typu i zechcemy sięgnąć po nim dodatkowo po cenne kosmetyki do pielęgnacji, ze swojej strony polecamy produkty z jak najbardziej naturalnymi składnikami.