Jak przygotować się do masażu?

Klienci czasem opowiadają nam, że od dawna chcieli skorzystać z oferty salonu masażu, ale mieli pewne obawy. Nigdy wcześniej nie byli w takim miejscu i bali się, że nie będą wiedzieli, jak się przygotować oraz jak zachować się w salonie. Czy powinni szczególnie zadbać o swoje ciało przed wizytą, kiedy i gdzie się rozebrać, czy w jaki sposób się ułożyć. We wpisie postaramy się rozwiać wątpliwości.

Pierwsza wizyta w salonie masażu

Szczególnie osoby nieśmiałe mają obawy przed pierwszą wizytą w salonie masażu. Rozmyślają nad tym, jak zostaną przyjęte, co powinny zrobić po wejściu, czy są jakieś konkretne wytyczne dotyczące przygotowania do masażu. Te wątpliwości czasami zaczynają się mnożyć lub dzielić, jest ich coraz więcej – większych dylematów lub drobniutkich rozterek. Już uspokajamy: wystarczy przygotować się tak, jak do wizyty w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu. Zaznaczamy jednak wyraźnie, że powitanie będzie profesjonalne, ciepłe i życzliwe. Na wejściu klient dowiaduje się wszystkiego od personelu krok po kroczku, do każdej czynności zostaje zaproszony. Zalecamy 100% naturalność.

Przygotowanie do masażu zgodnie z własnymi standardami

Do salonu masażu warto przyjść w wygodnych ubraniach. Jeżeli na co dzień najlepiej czujemy się w legginsach i bawełnianej bluzce, wybierzmy taki właśnie strój. Nie musimy zakładać szczególnej bielizny, a jeśli np. zapomnimy zdjąć łańcuszek, który codziennie mamy na sobie, personel nam o tym przypomni. Gdy mamy problem z bolącą częścią ciała, a chcemy skorzystać z intensywnego masażu wyszczuplającego, powiedzmy o tym. Gdy podczas samego masażu coś będzie niekomfortowe, dajmy znać masażyście. Postarajmy się maksymalnie odprężyć i koncentrować na wrażeniach dotykowych. Oto cała tajemnica przygotowań do masażu.