Jaki masaż wybrać na odprężenie po ciężkim dniu?

Kiedy szukamy sposobu na skuteczne odprężenie po ciężkim dniu, który będzie działał kojąco na nasze zmysły, warto postawić na relaksacyjny masaż. Odpręży zarówno nasze ciało, jak i umysł, pozwoli nam odetchnąć. Relaksacyjny masaż ciała w skutecznym wydaniu poprzedzony będzie rozmową, podczas której specjalista pozna oczekiwania klienta, by następnie optymalnie je zrealizować.

Jak wygląda masaż relaksacyjny? – Masaż całego ciała lub danego obszaru

Masaż relaksacyjny może obejmować całe ciało lub dany obszar ciała w zależności od oczekiwań i potrzeb, które najlepiej dokładnie ustalić wspólnie. Klient zostaje w przyjemny sposób przygotowany do relaksującego rytuału, otrzymując przy tym specjalny strój do założenia, który jest wygodny dla obu stron: klient po prostu czuje się komfortowo, a masażysta swobodnie i skutecznie może wykonywać swoją pracę. Masażysta wykorzystuje swoje dłonie, przedramiona i łokcie, wykonując ruchy w kierunku od dołu do góry. Może też ugniatać skórę, chwytać jej fałdy i oklepywać; w trakcie relaksu klient zmienia pozycję. Masaż celowo odbywa się na twardym materacu.

Korzyści wynikające z masażu relaksacyjnego dla ciała i umysłu

Masaż relaksacyjny zapewnia nam zniwelowanie napięcia mięśniowego – to w końcu relaks dla ciała i umysłu, a więc pozwala nam odpocząć kompleksowo. Odżywia i ujędrnia skórę, a także niweluje cellulit. Masaż relaksacyjny poprawia przepływ limfy, prowadzi do lepszego ukrwienia skóry i narządów wewnętrznych. Zmniejsza także poziom hormonów stresu, wycisza układ nerwowy i poprawia jakość snu. Masaż relaksacyjny sprawdzi się zatem zarówno po ciężkim dniu pracy fizycznej, jak i po ciężkim dniu pracy umysłowej, czy po prostu po aktywnym dniu w celu regeneracji. Warto też spróbować innych propozycji masażu.