Jakie masaże wspomagają walkę z cellulitem?

Cellulit nie jest groźny dla zdrowia człowieka, ale znacznie wpływa na naszą samoocenę i często jest przyczyną kompleksów. Szukamy zatem różnych metod, w jaki sposób można się go pozbyć. Wśród sprawdzonych sposobów na walkę z cellulitem wymienia się aktywność fizyczną, dietę i prawidłowe nawodnienie, a także redukcję tkanki tłuszczowej. Masaż tajski również może być elementem procesu eliminacji cellulitu. Jakie inne masaże też się sprawdzają?

Czym jest cellulit i jak masaż pomaga się go pozbyć?

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest cellulit. To niewłaściwie rozmieszczona tkanka, tłuszcz, woda, grudki i nierówności pod powierzchnią skóry, które mogą być wyraźnie widoczne. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje cellulitu: tłuszczowy i wodny. Cellulit tłuszczowy dotyka wyłącznie osób borykających się z nadwagą oraz otyłością, jest skutkiem nadmiaru komórek tłuszczowych w tkance podskórnej. Cellulit wodny jest twardy, powstaje wskutek zatrzymania wody w komórkach tkanki łącznej, może dotykać także osoby szczupłe. Odpowiedni masaż działa na cellulit bezpośrednio, pomaga wyregulować niewłaściwe rozmieszczenie tkanek. Pomaga pozbyć się widocznych nierówności.

Sprawdzone sposoby na cellulit – masaż tajski i masaże prostymi przyrządami

Na blogu pojawia się wpis o masażach wspomagających walkę z cellulitem, bo należy do nich tradycyjny masaż tajski, który nie przypomina jednak tradycyjnych masaży klasycznych. Dokładny opis wraz z jego działaniem, także ujędrniającym, wyszczuplającym, redukującym cellulit i poprawiającym wygląd skóry, znajduje się w naszej zakładce „Masaż wyszczuplający”. Inne metody walki z cellulitem, które można samodzielnie praktykować w domu, to masaże prostymi przyrządami. Nie uwolnią co prawda napięcia fizycznego i psychicznego, nie wzmocnią mięśni i stawów, ale mogą być skuteczne. To masaże wałkami z wypustkami, kolcami, które polecane są generalnie do akupresury oraz masaże bańkami chińskimi. Szklane lub gumowe bańki chińskie w masażu wykorzystują podciśnienie, zasysając skórę.