Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonywania masaży?

Są trzy główne przyczyny poszukiwania rzetelnych informacji na temat wskazań i przeciwwskazań do wykonywania masaży. Ktoś ma problem ze zdrowiem lub samopoczuciem i uważa, że masaż może mu pomóc, masaże wydają mu się ciekawe lub jakiś rodzaj masażu szczególnie go zainteresował i chce się dowiedzieć więcej. W każdym przypadku przyda się wstępna selekcja. Przygotujmy mapę myśli i metodą eliminacji wytypujmy wiarygodne źródła informacji.

Jaki rodzaj masażu nas interesuje?

Jeśli zainteresował nas konkretny rodzaj masażu, możemy od razu przejść do poszukiwania wiarygodnych źródeł informacji na ten temat. Gdy masaże wydają się atrakcyjne, poświęćmy trochę czasu na przegląd treści w sieci. Zadajmy sobie pytanie, czego się spodziewamy, wypunktujmy swoje oczekiwania i preferencje, a następnie dokonajmy weryfikacji. Podobnie powinniśmy postąpić, jeżeli masaż ma nam pomóc z konkretnym problemem. Gdzie szukać wiarygodnych źródeł informacji? – Możemy przeglądać naukowe publikacje, jednak praktyczniejsze będzie zerknięcie w treści publikowane przez salon masażu, bo tam znajdziemy konkrety.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonywania masaży danego typu

Koncentrujmy się na wskazaniach i przeciwwskazaniach zdrowotnych. Załóżmy, że zainteresował nas masaż, który pomoże z zaburzeniami układu krążenia, a taki jest właśnie masaż tajski. Poprawia krążenie krwi i limfy, a do tego przynosi wiele innych korzyści, które są dla nas kuszące. Chcemy sprawdzić, czy masaż tajski olejkiem kokosowym będzie dla nas odpowiedni. Jeżeli nie mamy uczulenia na produkt do masażu, przejrzyjmy dokładnie bezwzględne i względne przeciwwskazania prezentowane przez salon masażu. Zawsze możemy też dopytać specjalistów z doświadczeniem o ewentualne wątpliwości, np. czy przeciwwskazaniem nie będzie świeży tatuaż.