Masaż tajski czy balijski? Co wybrać?

Zarówno masaż tajskie jak balijskie mają swoich zatwardziałych wyznawców. Trudno jest zalecić jeden lub drugi. Warto na pewno spróbować obu typów masażu i wybrać bardziej odpowiedni dla siebie. Kryteria wyboru masażu mogą być bardzo zróżnicowane i indywidualne. Można zastosować wiele kryteriów. Kilka z nich poniżej. Ważne, aby zawsze dopasować masaż do swoich preferencji.

 

Preferuję zabiegi pielęgnacyjne

Przy takim podejściu na prowadzenie wysuwa się zdecydowanie masaż balijski, który z założenia zawsze jest oparty także o stosowanie profesjonalnych olejków do masażu, które mają niesamowite walory pielęgnacyjne i zawsze podnoszą jakość nawilżenia skóry pacjenta.

 

Preferuję suchy masaż (bez olejków)

Tutaj jest jeden faworyt: klasyczny masaż tajski. Możemy także operować długością i siłą tego masażu. Nastawienie na głęboki relaks i rozluźnienie, poprawę ogólnej kondycji.

 

Redukcja poziomu stresu

Tutaj oba typy masażu sprawdzą się. Należy wybrać typ masażu bardziej odpowiadający naszemu temperamentowi i nastawieniu do zabiegów pielęgnacyjnych.

 

Materac na podłodze czy łóżko do masażu?

Tutaj też możemy wybrać – materac na podłodze to zalety klasycznego masażu tajskiego – łóżko do masażu – będzie wyróżnikiem masażu balijskiego.

 

Specjalizacja masażystki

Warto zapytać swojej masażystki – w którym typie masażu się specjalizuje. Tutaj mogą być ogromne różnice. Warto zwrócić na to uwagę. Technik masażu uczymy się latami – to nie jest jedno krótkie szkolenie. Może to też wpływać na naszą percepcję określonego typu masażu.

 

Uprawiam wyczynowo sport

Przy takim wariancie zdecydowanie wygrywa klasyczny masaż tajski i naciskiem na mocny masaż. To będzie dobry wariant regeneracyjny dla pacjenta powodując jednocześnie uczucie relaksu i odprężenia po intensywnym wysiłku.

 

Traktuję masaż jako spotkanie

Tu odrobinę na prowadzenie wysuwa się masaż balijski jako zabieg typowy pielęgnacyjny. Można wybrać także wariant masażu dla par – zabieg będzie realizowany synchronicznie w tym samym czasie. Zapewnia to pozytywne wrażenia i oszczędza czas – nikt nie musi czekać na drugą osobę ponieważ zabiegi dla obu osób są realizowane dokładnie w tym samym czasie.