Czy masaż tajski jest zabiegiem pielęgnacyjnym?

Masaż tajski – czym jest?

Tradycyjny masaż tajski to zabieg pochodzący z Tajlandii  i jest jednym z najstarszych zabiegów leczniczych znanych ludzkości. jest to terapia w postaci relaksującego głębokiego masażu – powodującego redukcję poziomu stresu i rozluźnienie ciała. Masaż zapewnia także poprawę elastyczności skóry oraz zwiększa elastyczność stawów. Szczególnie zalecany dla osób pracujących w pozycji siedzącej przed monitorem.

 

Charakterystyka masażu tajskiego

Masaż tajski jest typem masażu, który wykorzystuje bodźce mechaniczne w postaci regularnych i systematycznych chwytów i ucisków terapeutycznych, które umożliwiają rozluźnienie ciała. Tradycja przypisuje wywodzenie się tej terapii z Indii a historia masażu tajskiego sięga około 7 000 lat. Wyróżnia się kilka typów masażu tajskiego. Klasyczny masaż tajski realizuje się na sucho – bez olejków. W Europie i Stanach bardziej popularne są warianty masażu tajskiego z zastosowaniem olejku naturalnego. Taki rodzaj masażu oprócz walorów typowo relaksacyjnych i poprawiających kondycję zapewniają także jednoczesną pielęgnację skóry. Większość salonów oferuje także masaże tajskie stemplami ziołowymi. Są specjalne saszetki bawełnianie wypełnione odpowiednim do zabiegu zestawem mieszanki ziołowej. Jednym z bardziej popularnych rodzajów masażu tajskiego jest masaż stóp, zabieg zyskujący coraz większą popularność wśród klientów salonów masażu tajskiego.

 

Masaż tajskie jako zabieg pielęgnacyjny

Łącząc klasyczny masaż tajski z dodatkowym aspektem jakim jest stosowanie w czasie masażu naturalnych olejków – tworzy się formę hybrydową zabiegu łączącego pozytywne efekty zdrowotne masaży tajskich z elementami pielęgnacyjnymi dla skóry. Stosowanie olejków naturalnych zapewnia odpowiednią pielęgnację skóry ale także poprzez działania mechaniczne poprawiają ukrwienie i elastyczność skóry wpływając na polepszenie kondycji skóry masowanej osoby.

Regularne stosowanie masażu tajskiego wpływa na poprawę nawilżenia skóry a także poprawę jej elastyczności. U większości pacjentów pozytywne zmiany można zauważyć już po kilku pierwszych masażach.

 

Jak często stosować zabiegi pielęgnacyjne w postaci masażu tajskiego?

Częstotliwość zabiegów zależy w głównej mierze od celów masażu oraz kondycji pacjenta i oczekiwanych efektów zdrowotnych. Zaleca się zawsze indywidualne ustalenia z masażystą, który na pewno pomoże zbudować dopasowany do naszych potrzeb harmonogram masażu tajskiego.