Kiedy warto postawić na masaż tajski?

Masaż tajski to przyjemny i bardzo korzystny dla zdrowia zabieg relaksacyjny, przynoszący ukojenie zarówno dla ciała, jak i umysłu. Ten głęboko zakorzeniony w azjatyckiej kulturze rytuał skupia się przede wszystkim na rozciąganiu oraz masowaniu mięśni i stawów, wzmacniając je, zwiększając ich elastyczność, a także zmniejszając dotykający je ból oraz nieprzyjemne napięcie.

Z drugiej strony masaż tajski pozwala się zrelaksować, uspokoić myśli i skupić na przyjemnych odczuciach, co przynosi bardzo dużą ulgę, zwłaszcza osobom mierzącym się na co dzień ze znacznym stresem. Skorzystać z niego może każdy, kto ma ochotę na nieco relaksu. Dla niektórych osób jego kojące działanie może okazać się jednak wyjątkowo przydatne. Sprawdź, czy do nich należysz!

Kto powinien zdecydować się na masaż tajski?

Jedną z najważniejszych cech masażu tajskiego jest niwelowanie przez niego bólu mięśni oraz stawów, a także pleców i kręgosłupa. Osoby szczególnie narażone na te dolegliwości to ludzie spędzający dużo czasu w jednej pozycji, przede wszystkim zgarbionej lub skulonej, przynoszącej duże obciążenie kolanom i plecom. Należą do nich między innymi kierowcy, kosmetyczki oraz wszystkie osoby pracujące na co dzień przy komputerze. Regularny masaż tajski jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto często odczuwa charakterystyczny ból, przypominający ten po drzemce w niewygodnej pozycji.

Tak jak zostało jednak wspomniane wyżej, ten przyjemny rytuał ma także bardzo pozytywny wpływ na psychikę. Pomaga się zrelaksować, pozbyć stresu i związanego z nim napięcia, skupiając jedynie na miłych doznaniach fizycznych. Sprawia, że człowiek czuje się znacznie lżej i zyskuje bardzo dużo pozytywnej energii. Skorzystać z tego mogą osoby cierpiące na depresję oraz zaburzenia lękowe, a także regularnie narażone na silny stres. Masaż tajski nie tylko pomoże uporać im się z tymi przykrymi uczuciami, ale sprawi także, że znikną lub zmniejszą się objawiające się w ciele efekty złego samopoczucia.

Kto nie może skorzystać z masażu tajskiego?

Choć większość osób może bez przeszkód poddać się masażowi tajskiemu, w niektórych sytuacjach nie jest on zalecany. Dotyczy to między innymi ciąży, silnej gorączki oraz ostrych stanów zapalnych. Z zabiegu powinny zrezygnować również osoby cierpiące na nowotwory, a także bardzo poważne schorzenia kości, skóry oraz krążenia. Istotnym przeciwwskazaniem są też różnego rodzaju choroby zakaźne.