Jaki rodzaj masażu wybrać na początek?

Jaki masaż wybrać na początek?

To trudne pytanie. Wiele zależy od tego, czego oczekujemy od masażu? czy ma to być zabieg pielęgnacyjny czy też leczniczy? czy może ma łączyć oba te cele masażu? Masaż warto dopasować do swoich oczekiwań. Warto poczytać na ten temat, żeby dobrze przygotować się do zabiegu. Profesjonalne salony masażu także potrafią odpowiedzieć na te pytania nowych klientów.

Jeżeli szukamy masażu, który jednocześnie zapewni nam relaksację a jednocześnie poprawi naszą kondycję i samopoczucie to tutaj jedną z najlepszych propozycji jest masaż tajski. To rodzaj masażu, który łączy ogólną poprawę kondycji ciała z relaksacją. Jeżeli mamy wątpliwości związane ze swoim stanem zdrowia koniecznie należy w tej sprawie skonsultować się ze swoim lekarzem lub specjalistą prowadzącym leczenie i zapytać go o jego zalecenia dotyczące masażu tajskiego.

 

Jak długo powinien trwać masaż tajski dla nowego pacjenta?

Przy pierwszych wizytach w salonie masażu warto skorzystać z krótszych wizyt – sprawdzić, czy ta forma masażu jest dla nas odpowiednia. Stopniowo przy kolejnych wizytach można zwiększać czas realizacji zabiegu. na ogół zaczyna się od godzinnych sesji stopniowo dochodząc do 1,5 h lub nawet 2 h sesji. 

 

Jak się przygotować do pierwszego masażu tajskiego?

Pierwsza wizyta w salonie masażu tajskiego jest bardzo istotna, bo buduje nasze osobiste doświadczenie w tej kwestii. Przede wszystkim należy nie spożywać obfitych i ciężkostrawnych posiłków przez ostatnie godziny przed masażem. warto też wybrać taką godzinę, aby nie być w pośpiechu i zbytnim stresie związanym z czasem. Dlatego dobrą praktyka jest umawianie wizyt z dużym wyprzedzeniem i zaplanować sobie czas dotarcia do salonu. Warto też ubrać się w odzież, która zapewni nam komfortowe samopoczucie. W salonie przed masażem dostaniemy odpowiednie ubranie do masażu.

 

Czy masaż tajski należy stosować regularnie?

Przy pierwszych wizytach nie należy stosować zbyt wysokiej częstotliwości masaży, aby stopniowo przygotować swój organizm do pewnego rytmu zabiegowego. Zaleca się na początku stosowanie masaży tajskich w odstępach kilku tygodni, stopniowo zwiększając ich częstotliwość do swojej specyfiki i celów terapeutycznych. Większość klientów masażu tajskiego stosuje zabiegi regularnie przykładowo raz lub kilka razy w miesiącu doceniając ich wpływ na swoja kondycję fizyczną oraz poprawę samopoczucia.