Kto powinien zdecydować się na masaż olejkiem kokosowym?

Masaże to zabiegi, które mogą nam dostarczyć przeróżnych wrażeń. Wybieramy dla siebie coś zgodnie z zapotrzebowaniem lub zamiłowaniem. Masaż olejkiem kokosowym w naszej ofercie opisujemy jako bombę relaksacyjną i pielęgnacyjną, bo to właśnie propozycja na regeneracyjną pauzę, podczas której dbamy jednocześnie o estetykę ciała. Czym się charakteryzuje olejek kokosowy, jak wygląda zabieg i jakie korzyści płyną z zabiegu z jego wykorzystaniem?

Olejek kokosowy jako produkt roślinny o szerokim zastosowaniu

Olejek, który otrzymywany jest przez tłoczenie i rozgrzanie miąższu owoców palmy kokosowej, to doskonały przykład produktu roślinnego o szerokim zastosowaniu. Kupimy go najczęściej w formie odkwaszonego i wybielanego rafinatu lub delikatnego nierafinowanego płynu w przeróżnych miejscach… właśnie ze względu na szeroki użytek. W kontekście masażu olejek kokosowy to kosmetyk, przy czym ze względu na właściwości i składniki odżywcze to jednocześnie produkt spożywczy. Silnie nawilża i regeneruje skórę dzięki trzem ważnym ogniwom: witaminie E (która nazywana jest witaminą młodości, ale nie tylko do wygładzania zmarszczek), witaminom z grupy B i kwasowi laurynowemu.

Jak wygląda tajski masaż olejkiem kokosowym?

Najlepszą odpowiedzią na pytanie, kto powinien zdecydować się na masaż olejkiem kokosowym, jest opis samego zabiegu i korzyści, które z niego płyną. Zabiegowi olejkiem kokosowym poddawane jest całe ciało klienta – masaż odbywa się w wygodnych pozycjach, na leżąco (na plecach i na brzuchu), na przygotowanym odpowiednio łóżku. W salonie Thai Lamai w Poznaniu klient ma na sobie swobodną, jednorazową bieliznę. Podgrzany, przyjemny w dotyku olejek nakładany jest najpierw na dłonie masażysty, następnie na skórę osoby poddawanej zabiegowi, co zwiększa komfort. Masaż zaczyna się od stóp – masażysta kieruje się ku górze, owijając każdą część ciała ręcznikiem, by olejek kokosowy lepiej się wchłonął. Kierunek jest zgodny z ogólnymi zasadami masażu tajskiego.

Kto powinien skusić się na zabieg z użyciem olejku kokosowego?

Każdy, kto lubi masaż całego ciała – od stóp do głów, dosłownie, gdyż zabieg kończy się na głowie i twarzy – i ma ochotę na głęboki relaks, może śmiało skusić się na tą propozycję. Poza samym relaksem dostarczy sobie głębokiego nawilżenia skóry i zadba o przyspieszenie usuwania toksyn przez skórę. Sam relaks zapewnia fizycznie niwelacja napięcia mięśniowego, poprawa krążenia krwi i układu limfatycznego. To wiąże się dodatkowo z przyspieszeniem metabolizmu, a to ze spalaniem tłuszczu. Odprężający masaż poprawia samopoczucie, a do tego poprawia odporność organizmu. Masaż tajski olejkiem kokosowym to też po prostu miła atmosfera – czynnik poza dotykiem to sama atmosfera, w tym przyjemny zapach, który towarzyszy w trakcie zabiegu.