W czym pomaga masaż tajski ramion, pleców i głowy?

Dobroczynne działanie masażu tajskiego na stres

Codzienna wielogodzinna praca przy komputerze powoduje, że często mogą pojawiać się u nas bóle głowy, zmęczenie, senność a nawet bóle kręgosłupa. Jedną z metod, które pozwalają zwalczać te objawy jest  masaż tajski ramion, pleców i głowy.

 

Masaż tajski pomaga wyeliminować bóle głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa. Zwalcza także napięcie mięśniowe w okolicach ramion i szyi a dodatkowo łagodzi bóle głowy i wspomaga mikrokrążenie skóry głowy.

 

Masaż tajski jako antidotum na stres i bóle głowy

Ten typ masażu wykonuje się zwykle przy użyciu maści rozgrzewających na bazie mentolu i kamfory. To typ masażu wybitnie relaksującego zalecanego dla osób dużo pracujących w pozycji siedzącej – szczególnie przy pracach biurowych.

 

Masaż tajski ramion, pleców i głowy nie wymaga specjalnego przygotowania – wystarczy nie mieć przeciwwskazań medycznych do tego typu masażu. W wypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z lekarzem i wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

 

Czas trwania masażu tajskiego

Zaleca się zaczynać od godzinnego zabiegu stopniowo wydłużając czas kolejnych zabiegów aż do dwóch godzin. Najczęściej wybierane warianty tego masażu to czas 1,5 h. który zapewnia pacjentowi pełen komfort i głęboki relaks.

 

Dobre praktyki przed masażem tajskim

Przynajmniej 2 godziny przed masażem nie spożywać ciężkich posiłków. Najlepiej zastosować w tym dniu lekkie dania głównie warzywne. należy pić dużo wody. Przed masażem i tuż po masażu warto napić się herbaty i odpowiednio wyciszyć, aby w pełni skorzystać z potencjału tego rodzaju zabiegu. Ubierz się w wygodne ubranie, to podniesie wrażenia relaksu po masażu. Należy unikać niezdrowego obuwia na obcasach.

 

Czego oczekiwać po tajskim masażu ramion, pleców i głowy?

Przede wszystkim głębokiego relaksu, fizycznego odprężenia i poprawy samopoczucia. Masaż tajski poprawia ogólną kondycję oraz krążenie krwi i limfy oraz zapewnia rozluźnienie mięśni, co praktycznie natychmiast wpływa na poprawę samopoczucia.